Untitled Document
 
Tiroid (Guatr) hastalığının Teşhis, tedavi ve Radyoaktif İyod tedavisinde 1996'dan beri hizmetinizdeyiz... Dr.Levent AKKAYA
Untitled DocumentNükleer Tıp Sintigrafi


Vücudumuzdaki organların incelenmesi için kullanılan tıbbi görüntüleme tekniğidir. Sintigrafik görüntüleme damar yolu ile vücuda radyoaktif madde ve bileşenleri enjekte edilerek, Gamma-Kamera aracılığı ile istenilen organların görüntülerinin alınması prensibine dayanır.

Sintigrafi temel olarak fonksiyonel görüntü elde etmek tekniğidir. Vücuda damar yolu enjekte edilen radyoaktif maddenin , radyasyon dozu olarak herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Çoğunluk uygulamalarda kullanılan radyoaktif madde olan Tc99m perteknetat , her altı saatte bir mevcut dozunun yarısı kadar azalmakta ve etkinliği kaybolmaktadır.

Sintigrafik görüntülemede, görüntüleme tekniği olarak kullanılan gamma-kamera hiçbir şekilde radyasyon yaymamaktadır. Gamma-kamera, vücuda enjekte edilen radyoaktif madde ve bileşenini algılayarak görüntü haline getiren teknolojik tibbi cihazdır.

Nükleer Tıp uygulamalarında ayaktan teşhis ve tedavi yapılabilmesi için Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ve Sağlık Bakanlığı izinlerinin alınması zorunlu olup, bu ruhsatlandırma aşamalarından sonra ançak teşhis ve tedavi işlemleri yapılabilmektedir.


 

Untitled Document


© 2007 - 2014 İstanbul Nükleer Tıp Merkezi... Her Hakkı Saklıdır.
e-mail : bilgi@istanbulnukleertip.com

Dijital Bilişim Teknoloji Hizmetleri

 

Nükleer Tıp Sintigrafi Tiroid Tiroit Guvatr Hipotiroidizm Hipertiroidizm Tiroiditis enfeksiyon Teknesyum Talyum Galyum İyod Kalp Myokard Myokard perfüzyon Akciğer Ventilasyon DTPA DMSA GER VÜR Kaptopril Hormon Paratiroid Enfeksiyon Nodül Soğuk nodül Sıcak nodül Ilık nodül Spect Muga Muga spect Gis Gözyaşı Dakriyo Gamma kamera İstanbul Mag3 Beyin Perfüzyon Stress Rest Kemik Üç fazlı Metastaz protez Uptake Karaciğer Dalak Safra Tükürük GFR venografi Solarsafe Cambridge slim solar güneş koruma gkf spk safe güvenilir koruma güneş ürünü güneş koruma ürünleri uv uva uvb uv hassas uvye hassas aile sinek kovar mendil sprey stik yüz stiği güneş bilekliği bant aloe vera e vitamin vitamini diel slim ince sağlıklı sağlık incelme yaz sezon hafif kilo kontrol doğal çorba içecek çukulata kappucino muzlu içecek vitamin danışman güzellik bakım sağlıklı diyetisyen